Projekt Kniha na cestu

Cestujete denně do práce nebo do školy vlakem/autobusem? Chystáte se na dlouhou cestu? A rádi čtete? Od 21. března máte možnost si kdykoli na cestu půjčit knihu nebo časopis přímo v budově nádraží. Městská knihovna Česká Třebová se tak připojila k dalším knihovnám po celé České republice, které v prostorách nádraží půjčují a vracejí knihy bez předchozí registrace, poplatků nebo stanovené výpůjční doby. Knihy jsou označeny štítky, které vysvětlují jednoduchá pravidla - vzít knihu z netradičního regálu a užít si čtení (klidně i několik cest), vrátit ji do jiné knihovničky nebo ji přivézt zpátky. Do připravené tabulky v knize lze zaznamenat, kudy kniha cestovala a o své dojmy z cest a čtení se můžete podělit s dalšími čtenáři na Facebooku “Kniha na cestu Česká Třebová” nebo i na dalších sociálních sítích použitím #knihanacestu nebo #knihadovlaku. Knihovničky na nádražích mohou lidé využít i k odložení knih, které jim doma zabírají místo.

Děkujeme všem, kteří se na realizaci podíleli, jmenovitě: MgA. Bohuslav Mimra, Martin Saifrt, Pavel Suchý, Jan Holub, Jakub Kříž, Radek Hűbl a zaměstnancům knihovny.

Doufáme, že vás kniha na cestě potěší.

Kniha na cestu má také svůj profil na Facebooku.

O projektu napali:

Orlický deník