O Univerzitě volného času

logo Univerzity volneho casuPrvní ročník se konal již v roce 2008. Akce v rámci Univerzity jsou určeny pro širokou veřejnost bez rozdílu věku či pohlaví. Neplatí zde žádná věková omezení ani úroveň dosaženého vzdělání, jedná se o kulturně vzdělávací formu, která má za cíl vzbudit zájem o kulturu, její rozmanitost a chuť vrátit se zpět do “školních lavic”.Zároveň jde o projekt, který se snaží nabízet možnosti, jak smysluplně a kvalitně trávit volný čas. Získané znalosti se neověřují testy, posláním univerzity tedy není získaní osvědčení nebo certifikátu, ale motivace k získání nových inrofmací, poznatků a zážitků. Snažíme se o zapojení veřejnosti do kulturně - vzdělávací oblasti prostřednictvím atraktivních přednášek, besed nebo například tvůrčích dílen, kde si mohou vytvořit vlastní výrobky, a zapojují se tak do kolektivu, což je podnět pro vzájemnou komunikaci, a posluchač tak není jenom posluchačem, ale člověkem, který si může vytvořit vlastní výrobek. Jak tvůrčí dílny, tak i samotné besedy a přednášky podporují vlastní tvořivost, psychiku člověka a duševní rozvoj osobnosti.
Na webu i v měsíčním prgoramu knihovny jsou akce v rámci Univerzity speciálně označeny, takže je nepřehlédnete.