Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

Živá knihovna. Nesuď knihu podle obalu.

ziva knihovnaŽivá knihovna. Nesuď knihu podle obalu. Výzva: hledáme živé knihy!
Městská knihovna Česká Třebová představuje nový projekt Živá knihovna. Živá knihovna je neobyčejná knihovna, kde namísto knih jsou neobyčejní lidé, kterým jsou připisovány nejrůznější předsudky podle jejich etnické příslušnosti, sexuální orientace, náboženství, profese, zdravotního stavu, životního stylu, názorového přesvědčení či životních zkušeností. Na základě předsudků jsou tito lidé mnohdy ostatními podvědomě hodnoceni a řazeni do imaginárních škatulek, odsuzováni a nerespektováni. "Živá kniha" - je jedinečná osobnost, originální a autentická, nekopíruje cizí myšlenky, prezentuje pouze svou osobnost a své vlastní životní zkušenosti. Je ochotna vyprávět, diskutovat, argumentovat a odpovídat na otázky "čtenářů". V naší knihovně bychom chtěli do budoucna tento projekt představit, a proto pátráme po živých knihách… Třeba po tobě!
Jsem gay / lesba. A co? Jsem adoptovaná/ý…. Jsem HIV pozitivní. Jsem vegan/ka. Konvertovala jsem k muslimství. Neslyším / nevidím. Ekologie je jediným naším řešením! Jsem postraumatik/čka, jaký je život po vážném úrazu? Jeptiškou. Běhám maratony. Tetování jako droga. Vyléčený feťák. Jsem anorektik/čka / bulimik/čka... Další životní osudy a příběhy jsou vítány.
Na jakýkoliv dotaz vám odpoví a další informace poskytne: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Živá kniha s názvem TETOVÁNÍ JAKO VÁŠEŇ je ve zpracování, děkujeme za odvahu.

Stáhnout plakát v PDF

ziva knihovna plakat

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede