Tereza Boučková: Život je nádherný

Tereza BouckovaCyklus Blanka Kostřicová uvádí
Tereza Boučková: Život je nádherný
30. října od 18 hodin, dospělé oddělení, 1. patro knihovny
Autorské čtení prozaičky a filmové scenáristky, dcery prozaika a dramatika Pavla Kohouta. Poslední román Terezy Boučkové (1957) „Život je nádherný“ je „třetím dílem“ nezamýšlené autobiografické trilogie, která započala již v roce 1989 samizdatově publikovanou novelou „Indiánský běh“. Před sedmi lety pak vydala autorka „druhý díl“ své životní výpovědi, silně autenticko-autobiografický román „Rok kohouta“, v němž líčí především traumata plynoucí ze soužití se dvěma dospívajícími adoptivními syny romského původu. Na tento román časově a částečně i tematicky přímo navazuje „Život je nádherný“, v němž však už dominantním tématem je onemocnění vypravěččiny matky Alzheimerovou chorobou. Ačkoli jistě nejde o téma právě komické, Boučková i nelehké situace dokáže líčit s humorem, který však nikdy není křečovitý ani černý. Vše je navíc podáno velmi čtivým, čtenářsky přístupným a až strhujícím způsobem.
Blanka Kostřicová přečte v úvodu svou recenzi prezentované knihy (publikovanou v literárním obtýdeníku Tvar) a autorku představí. Autorské čtení se koná v pondělí 30. října v 18:00 v Městské knihovně
Vstupné dobrovolné.