Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

 • Hlavní strana

Letní provozní doba

letni provoz 2017
Letní otevírací doba knihovny začíná 9. července a končí 2. září. Sobotní provoz bude v této době zrušen.
Nezapomeňte, že vracet můžete do biblioboxů, které jsou otevřeny mimo pracovní dobu. Vracecí boxy jsou k dispozici na Smetanově i Ústecké ulici (pobočka Parník).

Nový knihovní řád s platností od 25. května 2018

ikona upozorneniUpozorňujeme na nový knihovní řád, který má platnost od 25. května 2018. Zapracovali jsme do něho především změny, které se týkají oblasti ochrany osobních údajů. Reagujeme tak na požadavky Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR), které vešlo v platnost právě 25. května 2018. 
Nový knihovní řád je k dispozici ke stažení zde.

Letní bonus pro čtenáře: výpůjčky na 45 dní

45 dniPůjčit si knihu na dovolenou? Dát dětem knížky z knihovny na prázdniny k dědovi a babičce? A nemuset řešit o prázdninách vracení a prodlužování výpůjční doby? Ano, letos to bude mnohem jednodušší. Knihy, časopisy, audioknihy i hry půjčené od 15. června do 15. srpna budou mít automaticky výpůjční lhůtu 45 dní. Pokud by ani to nestačilo, můžete si výpůjčky jako obvykle sami prodloužit přes své čtenářské konto, napsáním na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 732 756 827.

 

Pokračovat ve čtení článku

Matyldina knihovna v přírodě

matylda logo25. července a 8. srpna, sraz u hříbku v Javorce v 16 hodin
Ahoj holky a kluci, kóóónečně prázdniny! Pokud si najdete v tom prázdninovém shonu aspoň chvilku času, tak přijďte za námi do Javorky, kde si v trávě pod stromem budeme vyprávět prázdninové pohádky, zahrajeme si spolu hry a také si něco zajímavého vyrobíme. K tomu si navíc vyčarujeme na kouzelném ubrousku nějakou dobrotu! Moc se na Vás těší: Matylda. Vstupné dobrovolné. Podložky na sednutí budou k dispozici na místě, s sebou dobrou náladu.
V případě deštivého počasí se akce přesouvá na dětské oddělení, aktuální informace sledujte na našich facebookových stránkách.

Pokračovat ve čtení článku

Rychlokurz práce s počítači: podzimní semestr

notebookV městské knihovně byly zdárně ukončeny další Rychlokurzy na pc pro začátečníky a pokročilé. Naučit se můžeze psát a odesílat e-maily, vyhledávat na internetu či jednoduše zálohovat data. Pokročilejší uživatelé se v kurzech naučí stahovat soubory z fotoaparátů do počítače, psát v textovém editoru, upravovat fotky nebo malovat v jednoduchém programu.
 Další kurzy budou vypsány od začátku září. Pokud se chcete naučit pracovat s počítačem (případně vlastním notebookem), tak se přihlaste do 20. srpna 2018 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. anebo osobně v knihovně. Počet míst je omezen.

Pokračovat ve čtení článku

Začínáme S knížkou do života (BookStart)

Bookstart logoV kolika letech začít chodit do knihovny? Městská knihovna Česká Třebová nabízí možnost odstartovat čtenářskou dráhu ihned po narození. Připravili jsme sadu věcí, která rodičům poradí, jak na to. V rámci projektu S knížkou do života (Bookstart) nabízíme nejen bezplatnou registraci malého čtenáře, ale také krásně ilustrovanou knížku předčítánek, kód k získání audioknihy zdarma či tipy na knihy, které číst.

Pokračovat ve čtení článku

Markéta Kutilová: Sýrie – od revoluce po světovou syrskou válku

marketa kutilova14. září od 18 hodin, 1. patro knihovny
Zveme na setkání s novinářkou a spoluautorkou knih Islámskému státu na dostřel. Sýrie 2018: Islámský stát je sice poražen, ale násilí eskaluje. Nastává další fáze války, roste počet civilních obětí, přibývá bombardování. Porcování syrského medvěda vstupuje do další fáze – teď už je jasné, že zde nejde o Syřany, demokracii ani svobodu. To si jen mocnosti musí konečně nějak rozparcelovat to strategické území s přístupem k moři a Evropě. A také se dohodnout, co ovládnou sunnité a co šíité. Kudy, odkud, kam a zda povedou nové ropovody a plynovody. Jenže klíčoví hráči na syrském hřišti jsou vyrovnaně silní a mají propletené zájmy. Další hráči, jako Saúdská Arábie a Katar, čekají na střídačce a fandí sunnitskému džihádu tím, že podporují různé islamistické skupiny bojující proti šíitskému Asadovi. Hlavní zápas hrají Rusko, Írán a Turecko a USA. Nikdo není na lopatkách, a tak se musí bojovat dál.
Vstupné 50 Kč.

Pokračovat ve čtení článku

Oddělení
pro dospělé

  Virtuální prohlídka

Více informací...
 • teen fp
 • detske fp
 • Oddeleni pro dospele
 • teen fp2
 • dospele fp2
 • Oddělení pro mládež: TeenSpace
 • Oddělení pro děti
 • Oddělení pro dospělé
 • Oddělení pro mládež: TeenSpace
 • Oddělení pro dospělé

Pro mládež:
TeenSpace

  Virtuální prohlídka

Více informací...

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede