Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

Rychlokurz na počítači pro začátečníky: obsazeno

notebookUpozorňujeme případné zájmce, že jarní kurz práce s PC je plně obsazen. Případní zájmeci na další termíny, hlaste se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme.

Robokroužek hlásí: mámě ještě pár volných míst a nového robota!

lego-mindstormsPro velký zájem jsme rozšířili řady naší robotí rodinky z LEGO Mindstorms. Máme ještě pár volných míst, takže jestli se chceš naučit základy programování neváhej! Přijď, sestav a naprogramuj robota se svým týmem. Naučíš se nové věci a uvidíš, co všechno roboti mohou dokázat. Scházíme se každou středu od 15 do 17 h na oddělení Teenspace.
Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Vhodné pro kluky i holky od 10 let. A možná si zase zasoutěžíme na Robotiádě!

Celoroční projekt Lovci perel v roce 2017 zná své vítěze

PerlaMěstská knihovna Česká Třebová se již počtvrté zapojila do projektu Knihovny města Hradce Králové Lovci perel. Jedná se o hru pro děti, při níž se čtení mění v dobrodružství a z práce s knihou se stává zábava. Vybrané dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel.
Soutěž probíhala od ledna do konce listopadu. Snaha lovců byla velice rozdílná. Někomu stačila jedna perla, ovšem někteří jich ulovili i přes 60. Lovců perel postupně přibývalo, celkem se jich nakonec zapojilo 41 a dohromady přečetli neuvěřitelných 288 knih!

Pokračovat ve čtení článku

Lednové akce na TeenSpace

ikona vlockacelý měsíc prosinec, oddělení TeenSpace
Celý leden budou na TeenSpace probíhat další skvělé akce. Rozklikněte a vybírejte :-)

Pokračovat ve čtení článku

Knížka pro prvňáčka 2017

Logo projektu Uz jsem ctenarNaše knihovna se letos opět účastní projektu "Knížka pro prvňáčka", do kterého se zapojí všechny první třídy základních škol v České Třebové. Cílem tohoto projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.

Pokračovat ve čtení článku

O Univerzitě volného času

logo Univerzity volneho casuPrvní ročník se konal již v roce 2008. Akce v rámci Univerzity jsou určeny pro širokou veřejnost bez rozdílu věku či pohlaví. Neplatí zde žádná věková omezení ani úroveň dosaženého vzdělání, jedná se o kulturně vzdělávací formu, která má za cíl vzbudit zájem o kulturu, její rozmanitost a chuť vrátit se zpět do “školních lavic”.

Pokračovat ve čtení článku

O Noci s Andersenem

Logo Noci s Andersenem

Noc s Andersenem je velmi oblíbená akce, kterou naše knihovna pořádá již od roku 2006. Díky ní můžete prožít nezapomenutelný večer a celou noc v prostorách knihovny. Těšit se můžete na moře her, soutěží a samozřejmě hlavně na čtení. Na Noc Andersenem chodí spousta dalších dětí a můžete si tak najít i nové kamarády. A hlavně, máte možnost poznat knihovnu a paní knihovnice jinak, než je znáte. Přijďte a nezapomeňte si vzít spacák, aby vám v říši příběhů a pohádek nebyla zima!
Spousta fotek z předchozích let je ve fotogalerii.
2006
| 2007 | 2008 | 2009 | 2010

O Pasování na čtenáře

Pasování na čtenářeJiž od roku 2005 pořádáme akci Pasování na čtenáře. Prvňáčci jsou takto "přijati" mezi čtenářstvo a to se vší parádou za účasti Její Výsosti královny, ušlechtilého rytíře a jeho početné družiny. Neschází spousta legrace, hry a pohádky. Pokud chcete, aby váš první školní den byl ve vašem životě nezapomenutelný, nenechte si toto pasování do stavu čtenářského ujít.
Fotogalerie z předchozích let:
2006 | 2008 | 2009 | 2010

O festivalu Českotřebovský kohoutek

Logo Českotřebovský kohoutekPrvní ročník festivalu Českotřebovský kohoutek se konal v roce 2007. Je to literární, divadelního a taneční festival, který je zaměřený na podporu čtenářství, literárního vzdělávání a rozvoj tvořivosti dětí a mládeže. Je to také akce, která je vyhledávány rodiči s dětmi.

Co tam na vás čeká?
Sobotní odpoledne je plné pohádkových představení, tance (Taneční škola Šárky Prossové), případně i hudby. Po celém parku se pak odehrává množství dalších zajímavých aktivit při, kterých se můžeš přenést do pravěku (sdružení Bakrie), osedlat koně, projet se na lod, skákat na trampolíněi…
Spousta fotek je fotogalerii.
2008 | 2009 | 2010

Matyldino předčítání pro děti

cteme s matyldouOd prosince 2009 jsme začali s pravidelným předčítáním pro děti na dětském oddělení. Každé první úterý v měsíci od 15:00 hod. Do světa plného pohádek a příběhů zveme všechny čtenáře i nečtenáře, malé i velké…

 

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede