Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

Radek Jaroš: Koruna světa: AUSTRÁLIE a ANTARKTIDA

Radek Jaros

26. března od 19 hodin, velký sál Kulturního centra
Horolezec Radek Jaroš po roce opět v České Třebové! Srdečně zveme na přednášku o jeho posledních expedicích do Austrálie a Antarktidy.
Vstupné 150 Kč, předprodej od 7. 2. v Městské knihovně, I. patro.
Informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pokračovat ve čtení článku

Připravujeme - Arnošt Vašíček: Labyrint záhad

Arnost Vasicek13. března od 18 hodin, I. patro knihovny,
Největší tajemství Čech, Moravy a Slezska

vstupné 50 Kč.

Pokračovat ve čtení článku

Noc s Andersenem 2018: dobrodružné spaní dětí v knihovně

noc-s-andersenem-logo 23.–24. března od 17:30 hodin
Každoroční nocování dětských čtenářů v Městské knihovně. Určeno pro děti z 1.–5. třídy, bližší informace a přihlášky v půjčovně dětského oddělení. Nutná registrace předem. Registrace začíná 19. února. Přednost mají děti, které se této akce ještě neúčastnily. Uzávěrka přihlášek 9. března neo naplnění kapacity.
Vstupné 150 Kč.
Bližší informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pokračovat ve čtení článku

Robokroužek hlásí: mámě ještě pár volných míst a nového robota!

lego-mindstormsPro velký zájem jsme rozšířili řady naší robotí rodinky z LEGO Mindstorms. Máme ještě pár volných míst, takže jestli se chceš naučit základy programování neváhej! Přijď, sestav a naprogramuj robota se svým týmem. Naučíš se nové věci a uvidíš, co všechno roboti mohou dokázat. Scházíme se každou středu od 15 do 17 h na oddělení Teenspace.
Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Vhodné pro kluky i holky od 10 let. A možná si zase zasoutěžíme na Robotiádě!

Únorové akce na TeenSpace

ikona vlockacelý měsíc únor, oddělení TeenSpace
I v únoru budou na TeenSpace probíhat další skvělé akce. Rozklikněte a vybírejte :-)

Pokračovat ve čtení článku

Knížka pro prvňáčka 2017

Logo projektu Uz jsem ctenarNaše knihovna se letos opět účastní projektu "Knížka pro prvňáčka", do kterého se zapojí všechny první třídy základních škol v České Třebové. Cílem tohoto projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.

Pokračovat ve čtení článku

O Univerzitě volného času

logo Univerzity volneho casuPrvní ročník se konal již v roce 2008. Akce v rámci Univerzity jsou určeny pro širokou veřejnost bez rozdílu věku či pohlaví. Neplatí zde žádná věková omezení ani úroveň dosaženého vzdělání, jedná se o kulturně vzdělávací formu, která má za cíl vzbudit zájem o kulturu, její rozmanitost a chuť vrátit se zpět do “školních lavic”.

Pokračovat ve čtení článku

O Noci s Andersenem

Logo Noci s Andersenem

Noc s Andersenem je velmi oblíbená akce, kterou naše knihovna pořádá již od roku 2006. Díky ní můžete prožít nezapomenutelný večer a celou noc v prostorách knihovny. Těšit se můžete na moře her, soutěží a samozřejmě hlavně na čtení. Na Noc Andersenem chodí spousta dalších dětí a můžete si tak najít i nové kamarády. A hlavně, máte možnost poznat knihovnu a paní knihovnice jinak, než je znáte. Přijďte a nezapomeňte si vzít spacák, aby vám v říši příběhů a pohádek nebyla zima!
Spousta fotek z předchozích let je ve fotogalerii.
2006
| 2007 | 2008 | 2009 | 2010

O Pasování na čtenáře

Pasování na čtenářeJiž od roku 2005 pořádáme akci Pasování na čtenáře. Prvňáčci jsou takto "přijati" mezi čtenářstvo a to se vší parádou za účasti Její Výsosti královny, ušlechtilého rytíře a jeho početné družiny. Neschází spousta legrace, hry a pohádky. Pokud chcete, aby váš první školní den byl ve vašem životě nezapomenutelný, nenechte si toto pasování do stavu čtenářského ujít.
Fotogalerie z předchozích let:
2006 | 2008 | 2009 | 2010

O festivalu Českotřebovský kohoutek

Logo Českotřebovský kohoutekPrvní ročník festivalu Českotřebovský kohoutek se konal v roce 2007. Je to literární, divadelního a taneční festival, který je zaměřený na podporu čtenářství, literárního vzdělávání a rozvoj tvořivosti dětí a mládeže. Je to také akce, která je vyhledávány rodiči s dětmi.

Co tam na vás čeká?
Sobotní odpoledne je plné pohádkových představení, tance (Taneční škola Šárky Prossové), případně i hudby. Po celém parku se pak odehrává množství dalších zajímavých aktivit při, kterých se můžeš přenést do pravěku (sdružení Bakrie), osedlat koně, projet se na lod, skákat na trampolíněi…
Spousta fotek je fotogalerii.
2008 | 2009 | 2010

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede