Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

Celoroční projekt Lovci perel v roce 2017 zná své vítěze

PerlaMěstská knihovna Česká Třebová se již počtvrté zapojila do projektu Knihovny města Hradce Králové Lovci perel. Jedná se o hru pro děti, při níž se čtení mění v dobrodružství a z práce s knihou se stává zábava. Vybrané dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel.
Soutěž probíhala od ledna do konce listopadu. Snaha lovců byla velice rozdílná. Někomu stačila jedna perla, ovšem někteří jich ulovili i přes 60. Lovců perel postupně přibývalo, celkem se jich nakonec zapojilo 41 a dohromady přečetli neuvěřitelných 288 knih!
Hlavním smyslem hry bylo zažehnout dětský zájem o četbu a knihy, ne soutěžit. Přesto bychom rádi zmínili nejlepší lovce.
Jolana Svobodová přečetla 43 knih
Štěpánka Petrová 33
Fišarová Natálie 26
Pavlína Viktorínová 23
Jana Liberová 20
Tereza Pataki 18
a Aneta Smolová 16 knih.
Děti získaly nejen krásné čtenářské zážitky, ale v prosinci na ně čekaly i odměny. Každý si mohl domů odnést svoji šňůru perel, placku s logem Lovci perel a vybrat malé dárky v knihovním obchůdku.
Děkujeme všem čtenářům za obrovské nadšení a vytrvalost ve čtení. Od 2. prosince je oficiálně zahájeno 5. kolo, které potrvá do 24. listopadu. 2018. Monika Chlebounová

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede