Začínáme S knížkou do života (BookStart)

Bookstart logoV kolika letech začít chodit do knihovny? Městská knihovna Česká Třebová nabízí možnost odstartovat čtenářskou dráhu ihned po narození. Připravili jsme sadu věcí, která rodičům poradí, jak na to. V rámci projektu S knížkou do života (Bookstart) nabízíme nejen bezplatnou registraci malého čtenáře, ale také krásně ilustrovanou knížku předčítánek, kód k získání audioknihy zdarma či tipy na knihy, které číst. Pokud se zúčastníte Vítání občánků, které pořádá matrika Městského úřadu Česká Třebová, dostanete od nás tento Předčítánkový balíček. Protože se v letošním roce už slavnostní přijetí malých občánků uskutečnilo, můžete si námi připravenou plátěnou tašku s věcmi dodatečně vyzvednout na matrice.
Komunikace a předčítání dětem již od kojeneckého věku vede k větší představivosti, bohatší slovní zásobě a lepší gramotnosti v pozdějším věku. V knihovně každou poslední středu v měsíci od 10 hodin pořádáme akci Knižní klubíčko. Navštivte ho společně s malými dětmi a připravte jim lepší start do života. Jste vítáni, pokud vás zajímá, co číst dětem od narození až do věku 4 let nebo si chcete popovídat s jinými rodiči.