Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
 • +420 732 756 827
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nabídka programů pro školy


Nabídka lekcí informatické výchovy, literárních besed, přednášek pro děti z mateřských škol, žáky základních škol, středních škol a odborných škol. Besedy se budou konat v dopoledních hodinách po vzájemné dohodě učitelů s knihovnicemi.

Tematické besedy:
Nabídka není tříděna podle věku posluchačů, obsah témat lze přizpůsobit.

  • Z pohádky do pohádky: znalost a orientace v pohádkách, pohádkové bytosti, soutěže, kvízy
  • Českotřebovské pověsti: pověsti z České Třebové a nejbližšího okolí
  • Ekologie a životní prostředí: základy ekologické výchovy v přírodě
  • Společenské chování: přiblížení etikety zábavnou formou
  • Bezpečnost na internetu: kyberšikana, netiketa, sociální sítě, technologie & společnost, vyhledávání relevantních informací

  Mateřské školy - První seznámení s knihou, knihy a leporela pro nejmladší čtenáře. Seznámení s pojmy kniha, knihovna, knihkupectví, spisovatel a ilustrátor. Prohlídka oddělení pro děti.

  1. třída - Seznámení s knihovnou, členění fondu, názorné ukázky a hygienické návyky při četbě. Pojmy spisovatel, ilustrátor, kniha, knihovna a knihkupectví. Prohlídka oddělení pro děti, známých knih a časopisů.

  2. třída - Orientace v knize. Nové pojmy: titulní list a obsah. Orientace v knihovně a v třídění krásné literatury pro mladší čtenáře. Opakování pojmů spisovatel, ilustrátor.

  3. třída - Opakování pojmů z předchozích lekcí. Orientace v oddělení, přihláška, průkaz, katalogizační lístek, vyhledávání knih pomocí elektronického katalogu. Tvůrci knihy jako autor, ilustrátor, nakladatel a překladatel.

  4. třída - Řazení knih beletrie a naučné literatury. Práce s knihou, názvové informace, titulní list a tiráž jako zdroj informací v knize. Použití elektronického katalogu a následné vyhledávání knih. Opakování základních pojmů, orientace v naučné knize, rejstříky.

  5. třída - Orientace v naučné knize, vyhledávání pojmů a řazení naučné literatury. Seznámení s MDT (mezinárodní desetinné třídění). Opakování pojmů a vyhledávání v elektronickém katalogu. Práce e slovníky a encyklopediemi.
  pdf_button.png Podrobný soupis besed včetně popisu ke stažení.

  Besedy pro druhý stupěň základních škol
  pdf_button.pngNabídka besed pro druhý stupeň ZŠ.

  Studenti středních škol a odborných škol - funkce a služby jednotlivých oddělení knihovny. Seznámení s oddělením pro dospělé čtenáře, studovny a čítárny. MDT a práce s elektronickým katalogem. Nabízíme také programy na míru, které se mohou týkat kyberšikany, mediální výchově (čemu na internetu a médiích věřit?), vyhledávání na internetu a trendů v informačních technologiích (internet věcí, virtualizace, cloud, augmentovaná realita ap.)
  V případě zájmu pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 603 707 643.

  Náplň lze upravit podle zájmu a návrhů učitelů. Jakýkoli jiný nápad či požadavek na besedu, která by Vám pomohla ve výuce můžete zasílat na na níže uvedenou emailovou adresu.

  Bližší informace získáte nebo případný zájem hlaste na telefonních číslech: 737 525 001, 605 125 323 (pro pobočku Parník). Kontaktovat nás můžete také e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (pro pobočku Parník).


  Městská knihovna Česká Třebová 2006 - 2019 | Adresa: Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02 | Telefon: 732 756 827, pobočka Parník: Telefon: 605 125 323
  IČO: 709 57 177 | Evidenční číslo MK ČR: 1403/2002 | Datová schránka: mkpk4h2
  Zásady ochrany osobních údajů | Cookies
  Všechny texty pod licencí: Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní (CC BY-NC-SA 4.0)